Kultura · Literatura

„Polska. Ucieczki z miasta”

O tym, że Polska to fascynujący kraj przekonałam się jakiś czas temu. I chociaż konsekwentnie i intensywnie odkrywam uroki własnej ojczyzny, to moja lista miejsc się nie zmniejsza, a wręcz przeciwnie – ciągle rośnie. Co chwilę wynajduję nowe inspiracje na wakacyjne, weekendowe, czy jednodniowe wypady poza Warszawę. Niedawno w moje ręce wpadła książka „Polska. Ucieczki z miasta”, która dodatkowo poszerzyła moją podróżniczą listę.

Co robić w słoneczny, wakacyjny weekend w naszym kraju? Macie dużo czasu, ale nie wiecie jak go zagospodarować? Z pomocą przychodzi ilustrowany przewodnik „Polska. Ucieczki z miasta” wydawnictwa Bezdroża. Znajdziemy w nim 75 propozycji wycieczek po całej Polsce – jednodniowych i weekendowych, a jak dobrze się wczytamy, to i zdołamy skomponować plan na cały tydzień, a nawet i dwa. Można wybierać spośród wielu rożnych pomysłów na spędzenie czasu za miastem. Są tu propozycje zarówno dla miłośników zabytków i muzeów, jak i dla spragnionych odpoczynku i obcowania na łonie natury. Dla rodzin z dziećmi i dla amatorów pieszych wędrówek, jazdy na rowerze czy pływania kajakiem. W przewodniku znajdziemy opisy tras wycieczek i zakątków godnych odwiedzenia, godzinach otwarcia obiektów, miejscach noclegowych i lokalach gastronomicznych. Do tego znajdziemy cała masę ciekawostek związanych z danym miejscem i wiele inspirujących, kolorowych zdjęć.

W Polsce jest tyle fascynujących miejsc wartych zobaczenia, że obawiam się, iż nie zdążę ich wszystkich odwiedzić w tym życiu! Nie powinnam czytać takich książek jak ta, bo tylko dokłada mi podróżniczych celów 🙂 Żartuję, ten przewodnik trzeba mieć zawsze pod ręką. Nigdy nie wiemy, kiedy najdzie nas ochota na wypad poza miasto. Dzięki niemu nie musimy się głowić, wystarczy wybrać trasę, spakować walizkę i ruszyć przed siebie 🙂

Za książkę dziękuję:

Malwina i Artur Flaczyńscy „Warszawa. Ucieczki z miasta”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s