Kultura · Literatura

Omenaa Mensah „Twoje 3i”

Twoje-3i-Intuicja-indywidualnosc-inteligencja-Czyli-kobiece-sztuczki-nie-tylko-w_Omenaa,images_big,9,978-83-7778-687-1W żyłach Omeny Mensah płynie polska i ghańska krew. W naszym kraju zasłynęła jako pogodynka stacji TVN. Teraz jako doświadczona prezenterka i bizneswoman postanowiła podzielić się swoją wiedzą z innymi kobietami w książce „Twoje 3i. Intuicja, indywidualność, inteligencja, czyli kobiece sztuczki nie tylko w biznesie”.

Omena rozpoczęła swoją karierę jako prezenterka programu erotycznego, potem dostała pracę w telewizji TVN. Poza tym jest właścicielką marki AMMADOR oraz prowadzi szkolenia z technik kreowania własnego wizerunku. Na dodatek uczęszcza na studia doktoranckie do Szkoły Głównej Handlowej Przyznam szczerze, że do książek napisanych przez celebrytów podchodzę z dużym dystansem. Nie mniej jednak byłam ciekawa, co Pani Omenaa może mi mądrego powiedzieć. No i tutaj zaczynają się schody.

Początkowo sądziłam, że książka autorstwa Omeny będzie przepełniona cennymi radami, które mają uatrakcyjnić życie prywatne i zawodowe każdej przeciętnej kobiety. Autorka zapewnia, że pełno w niej kobiecych trików potrzebnych i przydatnych nie tylko w biznesie, ale również takich, które pomogą czytelniczce odkryć w sobie wewnętrzną moc. Niestety prezenterka bardzo przeceniła swoje siły. Autorka przekonuje, że sposób, w jaki się ubieramy bardzo dużo o nas mówi. Według niej nasz wygląd, sylwetka, styl, fryzura, makijaż, itp. mówią o nas wszystko, zwłaszcza w kontaktach z biznesowymi kontrahentami czy nowo poznanymi mężczyznami. Omenaa przekonuje, że warto założyć konto na portalach społecznościowych i dbać o swój internetowy wizerunek, bo wedle starego porzekadła, jeśli nie ma cię na Facebooku czy Twitterze – nie istniejesz.

Mam wrażenie, że „Twoje 3i. Intuicja, indywidualność, inteligencja, czyli kobiece sztuczki nie tylko w biznesie” powstała z nudów. Ni to autobiografia, ni poradnik. Pojawia się dużo wątków dotyczących życia prywatnego Omeny, z dzieciństwa, o córce. Wydaje mi się, że książka jest laurką ukazującą samouwielbienie i geniusz swojej 11-letniej pierworodnej. Pani Omenaa uważa się za bardzo atrakcyjną, zaradną i samodzielną kobietą. Nie ma w tym nic złego, ale po co podkreślać to na każdym kroku?

Poza przeciętnym tekstem (styl, jaki przyjęła Omenaa bardzo mnie raził i zniechęcał), w książce znajduje się dużo kolorowych ilustracji i zdjęć przedstawiających autorkę. Jeden rozdział poświęcony jest symbolice kolorów i mowie ciała. Pod koniec każdego z nich znajdziemy ćwiczenia, które mają na celu jeszcze bardziej rozbudzić naszą kobiecość. Są to np. wizualizacja sukcesu, przeprowadzanie swojej analizy SWAT – mocnych i słabych stron, czy obserwowania siebie nago i obdarzanie się komplementami.

Według mnie debiut pisarski Omeny Mensah nie jest udany. Jest to poradnik/autobiografia dosyć niskich lotów. Bardzo ciekawiło mnie i chciałam odkryć tajniki sukcesu pewnej siebie i przebojowej bizneswoman. Niestety srogo się zawiodłam. Większość „cennych” rad była mi znana, a pozostałe wydawały mi się absurdalne. Autorka cały czas pisze, że trzeba o siebie dbać. Oczywiście jak najbardziej się z tym zgadzam, ale nie zawsze trzeba wyglądać perfekcyjnie. Wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze, ale podobno liczy się wnętrze człowieka, a nie jego zewnętrzne opakowanie…

Dużym plusem jest to, że książkę szybko się czyta. Pojawia się dużo zdjęć i obrazków, które są przyjemne dla oka. Ćwiczenia również są dobrym pomysłem, gdyż dzięki temu możemy się co nieco o sobie dowiedzieć. „Twoje 3i. Intuicja, indywidualność, inteligencja, czyli kobiece sztuczki nie tylko w biznesie” tak naprawdę jest o wszystkim i o niczym. Wydaje mi się, że ten poradnik powstał dla zabicia czasu autorki. Nie mnie jednak przy lekturze tej książki można się zrelaksować i na chwile oderwać od uroków dnia codziennego.

Za książkę dziękuję:

Burda-Książki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s