Kultura · Literatura

Matylda Gerber „Intuicja. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu”

Czym jest ta mityczna intuicja? Nazywana jest szóstym zmysłem, niekiedy zaliczana nawet do zdolności nadnaturalnych. To taki nasz wewnętrzny głos, który ma podpowiadać nam co robić, co jest dobre, a co złe, jakie decyzję podejmować. Wszystko, co dzieje się się poza świadomością, wpływa na nasze decyzje. W jaki sposób więc intuicja się z nami komunikuje? Czy da się w ogóle ją zbadać?

Matylda Gerber stara się rozwikłać zagadkę istoty intuicji. To naukowczyni i muzyczka z tytułem doktora nauk społecznych. Na co dzień zajmuje się interdyscyplinarnymi badaniami intuicji, a jej specjalizacją jest badanie roli intuicji w podejmowaniu decyzji przez ekspertów, m.in. z branży IT, menedżerów, finansistów czy lekarzy. W swojej książce „Intuicja. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” opisuje wielowymiarowość intuicji – zastanawia się, w jakich sytuacjach trafnie nam podpowiada, a kiedy prowadzi na manowce.

Najnowsze teorie i odkrycia naukowe w obszarze intuicji, podparte są historiami z życia codziennego. Dzięki tej książce dowiemy się m.in. jak analitycy z wydziału kryminalnego policji wykorzystują intuicję do rozwiązywania trudnych spraw kryminalnych oraz przeczucie najlepszych lekarzy ratuje życie pacjentom, a także jak intuicja może nas zawodzić w świecie finansowym. Nie zabraknie również historii z życia codziennego oraz fascynujących rozgrywek szachistów, dzięki którym bardzo dużo odkryliśmy na temat roli intuicji w podejmowaniu decyzji.

„Intuicja. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” autorstwa Matyldy Gerber to książka, dzięki której odkryjemy nie tylko tajniki wiedzy na temat naszej intuicji, ale także jej potencjał i zintegrować tę wiedzę z własnym życiem. Autorka oferuje receptę, jak w prosty sposób używać jej do podejmowania decyzji, które przyniosą nam dużo satysfakcji. To ciekawy przewodnik po naszej intuicji, który w naukowy i konkretny sposób wytłumaczyła nam Matylda Gerber.

Za książkę dziękuję:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s