Kultura · Literatura

Anna i Marcin Nowakowie „W Polskę na weekend. 70 pomysłów na niezapomniany wyjazd”

W ostatnim czasie nastąpił wysyp książek o Polsce; pojawiają się w księgarniach niczym grzyby po deszczu. I dobrze, bo jest co robić w naszym pięknym kraju. Tym razem Anna i Marcin Nowakowie w swojej książce proponują dla nas 70 ciekawych i unikatowych miejsc w Polsce idealnych na weekend.

Anna i Marcin Nowakowie to popularni oraz nagradzani podróżnicy i blogerzy. Swoimi odkryciami i fascynacjami dzielą się na blogu GdzieWyjechać.pl i w magazynach podróżniczych, ich relacje można także oglądać na kanale YouTube Wędrowne Motyle i w telewizji TVS. Odwiedzili ponad 50 krajów na świecie – od Gwatemali po Japonię – spełniając większość swoich podróżniczych marzeń. Od wielu lat z podobną pasją opisują, fotografują i filmują znaną i mniej znaną Polskę. W swojej najnowszej książce „W Polskę na weekend. 70 pomysłów na niezapomniany wyjazd” dzielą się z nami urokami naszego kraju.

Nowakowie zabierają nas w krótkie, weekendowe podróże do 70 ciekawych zakątków Polski — zarówno tych znanych, jak i tych mniej oczywistych. Każdy z nich mógłby być tematem osobnej opowieści, jednak autorzy postanowili skondensować wiedzę o tych miejscach w kilku rozdziałach tematycznych: od cudów techniki po skarby natury, od romantycznych miasteczek po zachwycające krajobrazy. Zamki, pałace, chaty kryte strzechą, postindustrialne przestrzenie i modernistyczne perełki. Od źródeł Wisły, przez niezwykłe stepy Ponidzia i baśniową Suwalszczyznę, po wolińskie klify. Ich autorski przewodnik to swoisty leksykon inspirujących miejsc na intensywny weekend lub wymarzony krótki urlop w Polsce.

Trzeba przyznać, że autorzy potrafią mocno zainspirować. W wielu proponowanych przez nich miejscach była, do wielu planuję dotrzeć w niedalekiej przyszłości, ale do niektórych w ogóle mnie ciągnęło. No właśnie – dzięki nim, zmieniłam zdanie i chce zobaczyć wszystkie miejsc przez nich proponowane, nawet te, których nie miałam w planie 🙂 Kolorowe zdjęcia zamieszczone na kartach książki, również ich autorstwa, niesamowicie inspirują i pobudzają wyobraźnię. Mam ochotę spakować walizkę i od razu ruszyć w trasę, ale obawiam się, że może zabraknąć mi wolnych weekendów 🙂 Jednak jeśli już wyruszę do któregoś proponowanego przez Annę i Marcina miejsca, z cała pewnością zabiorę ze sobą to kompendium wiedzy, jakim jest książka „W Polskę na weekend. 70 pomysłów na niezapomniany wyjazd” 🙂

Za książkę dziękuję:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s