Kultura · Literatura

Katarzyna Węgrzyn „Gdzie w Polsce do miasta”

Polska jest piękna, nie ma co do tego wątpliwości. Podróżowanie po naszej ojczyźnie jest fascynujące i całkowicie uzależnia. Doskonale się o tym przekonałam, gdy nadeszła pandemia, pojawiły się lokdałny i wszelkie ograniczenia dotyczące dalekich podróży. W sumie to zostałam zmuszona, jak jak wszyscy, do siedzenia we własnym kraju i odkrywania go na nowo. Podróżowanie po Polsce stało się moim nowym hobby 🙂

Marzą nam się dalekie i egzotyczne podróże na drugi kraniec globu, a na weekendowe wypady wybieramy częściej europejskie metropolie. Bardzo często zapominamy, że polskie miasta mają dużo do zaoferowania. „Gdzie w Polsce do miasta” to zbiór ciekawostek i pomysły na wycieczki po największych miastach Polski. Autorka wybrała 10 polskich metropolii: Warszawę, Gdańsk, Kraków, Wrocław, Łódź, Białystok, Poznań, Lublin, Szczecin oraz Bydgoszcz.

Na kartach tej książki znajdziemy plany z licznymi atrakcjami, których z cała pewnością nie ominiemy. Autorka zadbała, aby te warte zobaczenia znajdowały się w pobliżu. Poza oczywistymi atrakcjami, które oferuje niemalże każde z tych miast, autorka dodaje nietuzinkowe i bardzo często nieoczywiste miejsca. Są to muzea, parki, punkty widokowe, podziemne trasy i atrakcje dla dzieci. Co więcej, rozpisała dla nas najlepsze restauracje oraz miejsca noclegowe, a także tzw. instaspoty – miejsca, w których warto zrobić sobie zdjęcie i umieścić je w mediach społecznościowych. Wszystko to opatrzone kolorowymi zdjęciami i praktycznymi informacjami.

Poprzednia książka Katarzyny Węgrzyn „Gdzie w Polsce na weekend” zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu. Uświadomiła sobie wtedy, że jeszcze przede mną wiele pięknych zakamarków Polski do odkrycia. O istnieniu niektórych z nich nie miałam zielonego pojęcia. Natomiast „Gdzie w Polsce do miasta” nie była dla mnie za bardzo odkrywcza, bo zdecydowaną większość miejsc proponowanych przez autorkę odwiedziłam, co w sumie mnie cieszy 🙂 Chociaż nie ukrywam, że kilka perełek jeszcze pozostało. „Gdzie w Polsce do miasta” to fajny i kompletny przewodnik po kilku największych miastach Polski, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrze go mieć przy sobie, jeśli planujemy krótki wypad na weekend do któregoś z proponowanych przez autorkę polskich metropolii.

Za książkę dziękuję:

Katarzyna Węgrzyn „Gdzie w Polsce na weekend”

Jedna myśl na temat “Katarzyna Węgrzyn „Gdzie w Polsce do miasta”

  1. To prawda! Polska jest przepiękna i ma tyle magicznych miejsc, o których nigdy wcześniej człowiek nie słyszał. Cieszę się, że jest coraz więcej pieniędzy na rewitalizację zabytków, powstają ciekawe miejsca noclegowe i atrakcje turystyczne. Coś w tym jest, że cudze się chwali, a swojego nie zna 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s