Ciekawe muzea · Polska jest piękna! · pomorskie · W podróży

Gdańsk. Deja Vu Muzeum – Interaktywne Muzeum złudzeń optycznych i iluzji

Ostatnio bardzo polubiłam muzea, a im bardziej są nietypowe, tym bardziej przypadają mi do gustu 🙂 Przy okazji mojej ostatniej wizyty w Trójmieście wybrałam się do Deja Vu Muzeum znajdującego się w samym sercu Gdańska.

Jak wspomniałam, DeJa Vu Muzeum to niezwykłe muzeum, przepełnione złudzeniami optycznymi, iluzjami oraz sztuką cyfrową. Jest zaskakujące, nieprzewidywalne oraz interaktywne. Na miejscu oszukamy twój wzrok ponad 100 razy, sprawimy że umysł spłata nam figle, a przy tym zapewnimy sobie mnóstwo edukacyjnej zabawy. Muzeum oferuje nietypowe eksponaty i atrakcje: interaktywne, fizyczne, optyczne oraz cyfrowe. Muzeum niejednokrotnie wprowadzi nas w stan zdumienia oraz zaskoczenia. W środku znajduje się wiele pomieszczeń tematycznych, które wprawią w niemały zawrót głowy każdego, bez względu na wiek.

Przyznam szczerze, że sama niejednokrotnie zostałam oszukana, a właściwie mój mózg został oszukany. Chociaż znajdowałam się w stabilnym pokoju, a wokół krążyły nieco psychodeliczne instalacje, to błędnik od razu wariował. Nie będę za bardzo opisywać, co konkretnie znajduje się w Muzeum, bo zniszczę niespodziankę 🙂  Jedyne co mogę zdradzić, to to, że jest kolorowo i możemy spodziewać się mnóstwa luster i świateł 🙂 Na zdjęciach uchylę rąbka tajemnicy 🙂 Mnie najbardziej zaskoczył… zwykły karton, tzn. tekturowa postać smoka, która nieustannie świdrowała nas wzrokiem, niezależnie od tego, gdzie się przed nią chowaliśmy. Nawet nie sądziłam, że tak łatwo można oszukać mózg.

Deja Vu Muzeum w Gdańsku to fajne miejsce na mapie miasta. Doskonałe dla najmłodszych, ale gwarantuję, że i dorośli będą się bawić znakomicie, czego doskonałym przykładem jestem ja 🙂 Jedynym minusem jest to, że Muzeum jest małe i nie nasyciłam się nim zbytnio – tylko zaostrzył mój apetyt na więcej iluzji 🙂 Oby w przyszłości otworzyli więcej salek z innymi instalacjami.

Informacje praktyczne:

  • Adres: Długie Ogrody 18, Gdańsk
  • Strona www: https://dejavumuzeum.pl/
  • Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek: 10:00 – 18:00, sobota – niedziela: 10:00 – 20:00
  • Ceny biletów: normalny 49 zł, ulgowy 44 zł, dzieci do lat 3 mają wstęp za darmo

Za zaproszenie dziękuję:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s