Kultura · Literatura

Marzena Filipczak „Poczuj PL. Podróże po Polsce w poszukiwaniu wrażeń”

Polska jest piękna – wiadomo nie od dziś. Jednak całkiem niedawno, za sprawą pewnej pandemii, która sparaliżowała świat na prawie dwa lata, zaczęliśmy doceniać jej piękno. Przynajmniej ja. W ciągu czasu zamknięcia i ograniczeń, który początkowo uważałam za stracony, zaczęłam odkrywać uroki swojego kraju. Zachwyciłam się tak bardzo, że postanowiłam podążać za swoją ekscytacją.

Jak widać nie tylko ja. Marzena Filipczak również postanowiła eksplorować Polskę, ale nieco inaczej, bo wszystkimi zmysłami. Specjalistka od azjatyckich bezdroży, wędrówek solo i autorka poradników dla podróżujących postanowiła przyjrzeć się dokładniej własnemu podwórku. W swojej najnowszej książce „Poczuj PL” podaje na tacy 30 gotowych pomysłów, które powodują przypływ adrenaliny przygody, przyspieszą bicie serca oraz wyjazdy, które zagwarantują błogi relaks.

Ta książka opowiada nie tylko o doznaniach, ale również o ludziach, którzy tworzą takie możliwości. Specjalista od bushcraftu poradzi nam, jak na biwaku w lesie nie bać się każdego szmeru w krzakach. Konstruktor mieszkalnych tratw opowie o życiu pośród trzcin na biebrzańskich rozlewiskach. Miłośniczka wędrówek brzegiem Bałtyku zdradzi, jak wybrać się na trzystukilometrowy spacer brzegiem plaży. Dowiemy się także między innymi, czy każdy może zasiąść za sterami czołu i czy można wziąć ślub w balonowym koszu. Marzena Filipczak i jej rozmówcy sprawią, że poczujemy Polskę wszystkimi zmysłami.

Poczuć Polskę nie tylko przez miejsca, ale przede wszystkim przez doznania. Nie tylko pojechać i zobaczyć, ale również dotknąć, przeżyć, zachwycić się i oderwać od codzienności. Poczuć dreszczyk przygody, ekscytacji i poznania czegoś nowego. Wtedy czujemy, że naprawdę żyjemy, zwłaszcza teraz, kiedy nasz świat się zatrzymał. Książka „Poczuj PL” to nietypowy przewodnik po naszym kraju, to raczej vademecum i skarbnica wiedzy o ciekawych i mało znanych atrakcjach naszego kraju. Marzena Filipczak sprawdziła je wszystkie i postanowiła się nimi podzielić. Chwała jej za to, bo to solidna dawka dobrych, nietuzinkowych i wyjątkowych wrażeń.

Za książkę dziękuję:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s