Kultura · Literatura

Berenika Wilczyńska „Wyspy Kanaryjskie. Travel&Style”

Hiszpania od dawna jest na szczycie listy ulubionych krajów, właściwie to mam pewną obsesję na jej punkcie. Jednak zawsze ciągnęło mnie na kontynentalną część tego kraju, zaś wyspy średnio interesowały. Zmieniło się to całkiem niedawno, pod wpływem serialu, który kręcony był na Teneryfie – od tego momentu zwariowałam na punkcie Wysp Kanaryjskich. Zaczęłam interesować się bardziej nie tylko i samą Teneryfą, ale również innymi wyspami wokół. Już teraz wiem na pewno, że mam nowe marzenie – muszę tam niebawem polecieć.

A chciałabym to zrobić z przewodnikiem wydawnictwa Bezdroża z serii „Travel&Style” u boku. Uwielbiam tę serię – jest przepełniona nie tylko wspaniałymi, inspirującymi i zachęcającymi zdjęciami, ale także ogromem wiedzy i mnóstwem ciekawostek. W przewodniku „Wyspy Kanaryjskie Travel&Style”widniej również szereg kolorowych map, które ułatwiają planowanie niezapomnianej podróży w tej części Hiszpanii.

Bogactwo przyrodnicze archipelagu i bardzo przyjazny klimat Wysp Kanaryjskich zachwycają każdego, kto tam przybędzie. W skład tego archipelagu wchodzą: Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria, Teneryfa, El Hierro, La Palma oraz La Gomera. Znajdują się tam wulkaniczne krajobrazy rodem z Księżyca, można przespacerować się w chmurach po szczycie Teide, zanurzyć się w bujnych gajach palmowych, a także wybrać się na poszukiwanie największych morskich ssaków. Każdy znajdzie coś dla siebie: kto zapragnie bardziej konwencjonalnej rozrywki, znajdzie ją w jednym z kilkunastu parków tematycznych lub w tętniących życiem kurortach; stęsknieni za słońcem i spragnieni beztroskiego leniuchowania muszą zdecydować, na której z rajskich plaż wypocząć; natomiast smakosze – od jakiego przysmaku zacząć.

„Travel&Style” to taka ekskluzywna seria pośród wszystkich przewodników.  Podzielony na kilka części, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jesteśmy amatorami lokalnych smaków, dobrze jest się przyjrzeć informacjom oznaczonym ikoną travel&food. Jeśli pasjonuje nas życie i historia mieszkańców danego regionu, warto skupić się na informacjach oznaczonych travel&culture. Propozycje aktywnego spędzania czasu znajdziemy pod ikoną travel&active. Jeśli kochamy przyrodę, w poszukiwaniu spokoju pośród natury pomoże nam zakładka travel&nature. Jeśli marzy nam się bardziej spokojny odpoczynek, atrakcji szukajmy pod znakiem travel&relax. Natomiast jeśli chcemy zapewnić ciekawe atrakcje naszym małym pociechom, warto poczytać strony opatrzone frazą travel&family. Nie mogę się doczekać kiedy zabiorę go w moją nową wymarzoną podróż 🙂

Za książkę dziękuję:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s