Kultura · Teatr

Teatr Polonia: „Klaps! 50 twarzy Greya”

Kto z nas nie słyszał o E. L. James i jej słynnej książce „50 twarzy Greya”? Chyba każda kobieta trzymała w rękach egzemplarz tej erotycznej powieści. Sama przyznaję się do przeczytania pierwszej części Greya, ale przez kolejne tomy (nie)stety nie mogłam przebrnąć 🙂 Spektakl, który jest parodią tego romansidła cieszy się ogromną popularnością zarówno w Ameryce, jak i Europie. W 2014 roku dotarł na deski warszawskiego Teatru Polonia.

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” to najsłynniejsze światowe czytadło dla kobiet. Tę wyśmiewaną i lekceważoną erotyczną powieść przeczytało najwięcej kobiet na świecie; w samych Stanach Zjednoczonych już w ciągu trzech pierwszych miesięcy powieść sprzedała się w liczbie 20 milionów egzemplarzy! Sztuka jest subtelną kpiną z książki i takiego rodzaju literatury.

Początkująca pisarka, matka i niezbyt usatysfakcjonowana żona (Marta Walesiak), wysyła na weekend rodzinę, by móc w spokoju pisać powieść, która ma stać się hitem. Na scenie spotykają się więc autorka i dwójka bohaterów książki: ona – nieco zagubiona jeszcze dziewica z dyplomem z literatury i on – niezwykle przystojny, pociągający, tajemniczy milioner. Już przy pierwszym spotkaniu Tasha (Magdalena Lamparska) staje się obiektem pragnień Hugh Hansena (Mateusz Damięcki). Mężczyzna uwodzi niedoświadczoną dziewczynę z zamiarem wciągnięcia jej w swoje erotyczne gry, których jest pasjonatem. Obie postaci przez cały czas kłócą się z autorką o ich wizerunki, zalety intelektu i charakteru.

W obsadzie polskiej adaptacji, na deskach Teatru Polonia w rolach głównych możemy oglądać Magdalenę Lamparską, Martę Walesiak i Mateusza Damięckiego. Za reżyserię odpowiada John Weisgerber, scenografię i kostiumy przygotowała Paulina Czernek, a choreografia została przygotowana przez Paulinę Andrzejewską. Na scenie możemy podziwiać nie tylko układy taneczne aktorów, ale również popisy wokalne artystów, a „romantyczna” piosenka w wykonaniu Mateusza Damięckiego po prostu zwala z nóg 🙂

„Klaps! 50 twarzy Greya” to świetna rozrywka. Jeśli nie macie planów na zbliżające się długie, jesienne wieczory, zarezerwujcie sobie któryś z nich na wizytę w Teatrze Polonia. Spektakl muzyczny, ze znakomitymi piosenkami, błyskotliwym humorem oraz genialną grą aktorską. Zapewniam, że będziecie zachwyceni tym prześmiewczym spektaklem i ostrzegam, że od ciągłego śmiechu wyjdziecie z bólem brzucha. Warto dodać, że spektakl przeznaczony jest tylko dla widzów dorosłych. A striptiz i goła klata oszałamiająco przystojnego Mateusza Damięckiego jest wisienką na torcie całego przedstawienia 😊

Za możliwość obejrzenia spektaklu dziękuję:

4 myśli na temat “Teatr Polonia: „Klaps! 50 twarzy Greya”

  1. Każdy komentował poprzednie książki i tak jak Pani pisze w poście każda kobieta po nie sięgała, wysyłając rodzinkę na wycieczkę. Nie umiemy przyznać się do swoich fantazji? Ciekawa recenzja.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s