Kultura · Teatr

Teatr Syrena: Czarownice z Eastwick

Tym razem zlot czarownic odbył się nie Łysej Górze w Świętokrzyskiem, ale w warszawskim Teatrze Syrena. „Czarownice z Eastwick” to musicalowy przebój West Endu, komedia muzyczna oparta na kultowym filmie z Jackiem Nicholsonem oraz powieści Johna Updike’a.

Przenosimy się do Stanów Zjednoczonych lat 60-tych, a konkretniej do miasteczka Eastwick, w którym rządy sprawuje lodowata i bezwzględna Felicia. Tyrania jednej mieszkanki udziela się pozostałym, w tym także trzem głównym bohaterkom: rzeźbiarce o imieniu Alexandra, wiolonczelistce Jane oraz niespełnionej poetce Sukie. Wszystkie trzy to kobiety dojrzałe, doświadczone przez życie, a także opuszczone przez mężczyzn. Wszystkie trzy marzą, że któregoś dnia zjawi się mężczyzna, który – nawet na chwilę – zaopiekuje się nimi i przywróci zapomnianą kobiecość. Nie są świadome, że ich marzenie może się spełnić z chwilą, w której do Eastwick przybywa demoniczny Darryl van Horne. Nie są również świadome, że w głębi drzemią magiczne moce. Jednak wraz ze sprawdzeniem na Ziemię czarnej magii, muszą liczyć się z konsekwencjami.

„Czarownice z Eastwick” to opowieść o kobietach, w których drzemie ogromna siła i moc. Nie chodzi tylko o posiadanie niezwykłych mocy, ale przede wszystkim o ogromną determinację, determinacji i walce o własne potrzeby. W rolach głównych wystąpili: Przemysław Glapiński (Darryl), Ewa Lorska (Alexandra), Barbara Melzer (Jane), Magdalena Placek-Boryń (Suki), Jolanta Litwin-Sarzyńska (Felicia), Michał Konarski (Clyde), Krzysztof Broda-Żurawski (Fidel), Jacek Pluta (Ed), Jagoda król (Dziewczynka). Aktorki wcielające się w postacie Alexandrę, Jane i Sukie stanęły na wysokości, niezwykle trudnego, zadania. Perfekcyjnie wykreowały swoje bohaterki i ukazały pełen wachlarz emocji: zarówno delikatność, wrażliwość, jak również wyuzdanie oraz potrzebę zaspokojenia potrzeb seksualnych.

„Czarownice z Eastwick” to brawurowe widowisko z prawdziwą magią w tle. Spektakl pełen jest zaskakujących, innowacyjnych rozwiązań, które ocierają się nawet o iluzję. Niezwykle ekspresyjna i dynamiczna choreografia, świetne wokale i gra aktorska oraz kolorowa zmieniająca się scenografia – to wszystko sprawia, że spektakl ten ogląda się z prawdziwą przyjemnością. Czarna komedia z nutką grozy gwarantuje świetną zabawę przez cały czas, a widzowie przenoszą się w świat magii i czarnych mocy. Kto wie, może wtedy któraś z nas odkryje w sobie drzemiącą w środku czarownicę?

Za możliwość obejrzenia spektaklu dziękuję:

Jedna myśl na temat “Teatr Syrena: Czarownice z Eastwick

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s