Kultura · Literatura

Halina Pilonis „Szczęście dla Pań. Krótki kurs dobrego życia dla każdej z nas”,

978-83-7892-318-3Każda z nas pragnie być szczęśliwa. Każda rozumie to słowo zupełnie inaczej. Każda z nas dąży, aby to szczęście odnaleźć.

Dla jednej szczęście oznacza posiadanie męża i gromadki dzieci, dla drugiej niezależność i wolność, a jeszcze dla innej osiągnięcie sukcesu zawodowego. „Szczęście dla Pań” wydawnictwa Lingo to tytuł z nowej serii „Poradniki na obcasach” – książek pisanych przez kobiety, które specjalizują się w danej dziedzinie, a efekty swojej pracy kierują do innych kobiet.

Autorką „Szczęścia dla Pań” jest Halina Pilonis – dziennikarka, której specjalnością jest szeroko rozumiana tematyka kobieca. Dba o to, aby przekazać swoja wiedzę innym kobietom, by żyło się lepiej. Przez kilka lat w stacji TVN Style prowadziła program „Zdrowie na obcasach”, w którym radziła, jak dbać o dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Swoje teksty publikowała w „Newsweeku”, „Zwierciadle”, „Gazecie na Pamięć” i specjalistycznej prasie medycznej. Obecnie na portalu Onet odkrywa przed czytelnikami sekret życia w harmonii ze sobą i światem.

„Szczęście dla Pań. Krótki kurs dobrego życia dla każdej z nas” to poradnik psychologiczny, dzięki któremu będziemy mogły odnaleźć swoje własne szczęście. Według naukowców, osiągnięcie szczęścia wcale nie jest uzależnione od grubego portfela, wysoko piastowanego stanowiska pracy czy gromadki przyjaciół. Szczęście zależne jest od naszego punktu widzenia i odbierania świata, interpretacji zdarzeń, nastawie­nia do ludzi, tego, jak reagujemy na codzienne problemy.

„Szczęście dla Pań” jest napisany bardzo przejrzyście, przyjemnie, przy użyciu łatwego języka, co jest bardzo istotne. Nie znajdziemy w nim żadnych naukowych terminologii, od których oczy bolą od samego patrzenia. Cały poradnik został podzielony na kilka rozdziałów, a w każdym z nich autorka porusza inny temat, np. o miłości, przyjaźni, pracy, rodzinie czy macierzyństwie. I w każdym z nich radzi, jak osiągnąć pełnię szczęścia w każdej sferze swojego życia. Na samym końcu dziennikarka umieściła mini słowniczek nie do końca oczywistych terminów i wyrażeń, których używała w książce.

Poradnik autorstwa Haliny Pilonis przeczytałam w przeciągu jednego dnia. Jest to książka w każdym szczególe przeznaczona dla kobiet. Zaczynając od szaty graficznej w kolorze różowym (moim ulubionym), przez przejrzyste zaznaczniki i wyróżnienia, aż po ciekawostki naukowe i społeczne ze świata. Autorka doskonale wie, jak zwrócić uwagę i przyciągnąć wzrok czytelniczek: między tekstami, dziennikarka wstawiła wiele różnych cytatów z filmów, seriali i książek, między innymi z kultowego „Seksu w wielkim mieście” i „Dziennika Bridget Jones”. Dodatkowo nowoczesny design i przejrzysta szata graficzna z oryginalnymi ilustracjami zachęca do lektury poradnika. Ja jestem nim kompletnie oczarowana. I z całą pewnością sięgnę po resztę poradników z serii „Poradniki dla Pań”.

http://dlalejdis.pl/artykuly/szczescie_dla_pan_recenzja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s