A to ciekawe... · W podróży

Palcem po tanecznej mapie świata – Bachata

Taniec nie tylko wyraża emocje i opowiada różne historie, ale przede wszystkim wabi i kusi. Niekiedy nawet uznawany jest za sztukę.

5d471eed34c09158377823c6a00c40f1

W niektórych stylach tanecznych wymagana jest precyzja, technika i doskonałość, w innych zaś liczy się spontaniczności, improwizacja i tzw. flow. A jak to się robi tańcząc bachatę?

Miejsce pochodzenia: Dominikana

Historia: Tak jak w przypadku salsy, bachata również klasyfikuje się jako taniec i muzyka. Pojawiła się pod koniec lat 30. ubiegłego wieku i została wymyślona przez czarnoskórych służących, którzy pod koniec dnia śpiewali piosenki i do nich tańczyli. W niektórych rejonach Dominikany uważano, że słowo bachata używane jest do określenia śmierci. Jednak zdecydowana większość mieszkańców tego kraju twierdzi, że oznacza przede wszystkim dobrą zabawę i imprezę. Początki bachaty nie były łatwe. Kilkanaście lat temu nie cieszyła się wielką popularnością, tak jak w czasach obecnych.

Cechy charakterystyczne: krok podstawowy nie należy do trudnych. Rytm liczony jest na 4, zaś następujące po sobie kroki powodują przemieszczanie się na boki oraz do przodu i do tyłu. Bachata nabiera charakteru poprzez charakterystyczne i dynamiczne ruchy bioder akcentując uderzenia w muzyce, a także bliski kontakt z partnerem. Tańcząc w parze, partnerzy robią kroki w tym samym kierunku. Bachata jest tańcem idealnym dla osób, które preferują spokojniejsze rytmy oraz bliski kontakt z partnerem.

Odmiany:  bachata standard, bachata dominikana, bachata sensual, bachatango, bachata modrena

keep-calm-and-dance-bachata

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s