Film · Kultura

„Kobieta na krańcu świata: Najmniejsza kobieta świata”

Martyna Wojciechowska powraca z nowym (siódmym już) sezonem programu „Kobieta na krańcu świata”.

W pierwszym odcinku Martyna przybywa do Indii, do Nagpur. Odwiedza Jyoti Amge, kobietę mającą 21 lat i mającą zaledwie… 63 cm wzrostu! Jyoti jest najmniejszą kobietą na świecie, a dzięki swojej wyjątkowości, wpisana została do Księgi Rekordów Guinessa.

52b10a3a-1be3-4297-a5a5-d81e433c269bfot. nakrancuswiata.tvn.pl

03a5456c-f8e0-4f87-851a-7aec9d9d8e6e
fot. nakrancuswiata.tvn.pl

Od czasów narodzin, jej wzrost praktycznie nie uległ zmianie. Według hinduskich lekarzy, Jyoti cierpi na niedobór wydzielania hormonu wzrostu przez przysadkę mózgową oraz achondroplazję. Jest to choroba genetyczna, która powoduje karłowatość. Poza tym, Jyoti zmaga się z niedoborem wapnia w organizmie, a to z kolei wywołuje łamliwość kości. Niektóre z nich są na stałe uszkodzone.

Jyoti marzy się kariera aktorki w Hollywood. Na swoim koncie ma liczne, drobne występy w telewizji i kinie. Występowała między innymi w hinduskiej wersji „Big Brothera” oraz w teledyskach lokalnych artystów. Jednak największym sukcesem okazał się występ w serialu „American Horror Story”, gdzie wystąpiła u boku Jessiki Lang.

Zadziwiające jest to, że mierząca 63 cm i ważąca 6 kg(!) Jyoti, mimo swojej trudnej sytuacji życiowej, przez cały program kobieta jest uśmiechnięta od ucha do ucha, żartuje i robi psikusy ekipie filmowej. Uparcie dąży do celu, zaś choroba nie przeszkadza jej w realizacji swoich marzeń. Co więcej, sama Martyna przyznała, że nie potrafi pojąć, że wizualnie ma przed sobą małą dziewczynkę, która przez dwie godziny stroiła się i profesjonalnie malowała. Faktycznie, był to niecodzienny  widok.

Cieszę się, że mimo wątpliwości, Martyna Wojciechowska postanowiła dalej przemierzać świat w poszukiwaniu niezwykłych kobiet i pokazać nam ich historie. Osobiście jestem wielka fanką i programu „Kobieta na krańcu świata” i Martyny Wojciechowskiej. Mam ogromny szacunek za to, co w życiu robi.

b002b934-5feb-4bb8-adb9-9f2c996e8dff
fot. nakrancuswiata.tvn.pl

http://dlalejdis.pl/artykuly/najmniejsza_kobieta_swiata

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s