Kultura · Literatura

Magdalena Filak, Filip Radej „Angielski w tłumaczeniach. Phrasal verbs”

Nauka języka obcego, to dla niektórych twardy orzech do zgryzienia. Doskonale coś o tym wiem. Angielskiego uczę się praktycznie od ponad dwudziestu lat, ale nadal nie posiadłam całkowitej wiedzy dotyczącej tego języka. Mimo, że w 90% rozumiem i potrafię się porozumieć, nadal język ten zaskakuje mnie nowościami.

Podobno w nauce języka obcego najtrudniejsza jest gramatyka. No właśnie, podobno. Jednak jeśli nie znasz gramatyki, a opanowałaś niektóre zwroty i słownictwo, z całą pewnością poradzisz sobie w za granicą w rozmowie z lokalsem. Dzięki książce wydawnictwa Preston Publishing „Angielski w tłumaczeniach. Phrasal verbs”, czasowniki złożone zapamiętasz raz na zawsze. Podręcznik jest zbiorem niezbędnych i najczęściej używanych czasowników złożonych, ujętych w ponad 1400 zdaniach, a także w związkach frazeologicznych. Dzięki temu uczysz się nie tylko znaczenia phrasal verbs, ale również ich stosowania w kontekście.

Phrasal verbs są moja piętą achillesową. Trudno od razu zapamiętać wszystkie czasowniki złożone, zwłaszcza, że jest ich setki, a nawet tysiące. Istnieje ogromna różnica pomiędzy „to come to” a „to come up”. Nadmiar tych czasowników może początkowo przerażać i zniechęcać do nauki. Jednak nie jest to niemożliwe. Wszystko trzeba po kolei poukładać w głowie, aby raz na zawsze swobodnie i bez zastanowienia się nimi posługiwać.

Układ książki i zaproponowany w niej system nauczania zapewniają przyswajanie wiedzy naturalnie, szybko i skutecznie. W każdym rozdziale znajdują się zdania do przetłumaczenia, odpowiedzi, cenne wskazówki i podpowiedzi oraz ćwiczenia utrwalające. Testy i ćwiczenia sprawdzające umożliwiają samodzielne kontrolowanie poziomu opanowania materiału. Dodatkowo do książki dołączony jest kurs audio na płycie CD, co stanowi doskonały sposób na ćwiczenie rozumienia ze słuchu, wymowy i umiejętności mówienia w każdej wolnej chwili.

„Angielski w tłumaczeniach. Phrasal verbs” to osobisty nauczyciel, który nauczy, wytłumaczy, podpowie i sprawdzi poziom naszej wiedzy, a także dobrze ją usystematyzuje. Książka idealna dla samouków oraz osób, które przygotowują się do egzaminów z języka angielskiego.

Za książkę dziękuję:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s