Kultura · Literatura

Layne Mosler „Podróż w trzech smakach”,

O tym, że podróże kształcą, nikomu specjalnie nie trzeba mówić. A co jeśli można połączyć przyjemne z pożytecznym? Layne Mosler wyrusza w podróż i odkrywa nie tylko urok Buenos Aires, Berlina i Nowego Jorku, ale również smaki tych miejsc.

Książka jest oparta na faktach. Główna bohaterką jest Layne, której marzy się otwarcie własnej restauracji. Dążąc do realizacji swojego planu, decyduje się porzucić swoje studia i krok po kroku rozpocząć spełnianie swojego marzenia. Zanim jednak rzuci się na głęboką wodę, zatrudnia się jako pomoc kuchenna. Niestety okazuje się, że nie jest łatwo sprostać temu zadaniu i presja, którą na nią wywierano spowodowała, że poddała się. W ramach pocieszenia wyjeżdża do Buenos Aires. Tam rozpoczyna naukę tańca ognistego tanga, wdaje się w gorący romans z Argentyńczykiem oraz odkrywa swoje nowe powołanie. Zakłada autorskiego bloga, na którym pisze artykuły o tematyce kulinarnej i odwiedza restauracje polecane przez wożących ją taksówkarzy. Jednak stolica Argentyny nie jest jej jedynym przystankiem. Przybywa  jeszcze do Nowego Jorku oraz Berlina, konsekwentnie realizując swój coraz bardziej szalony pomysł.

„Podróż w trzech smakach” tak naprawdę nie jest o trzech, ale o tysiącu smakach. Za każdym razem gdy Layne wsiada do taksówki nie wie, do której restauracji trafi i nie wie, jakiego rodzaju kuchni będzie próbować. Wszystko jest jedną niewiadomą i kwestią przypadku. Co prawda nie zawsze dobrze trafia, gdyż niektórzy taksówkarze zabieraj ją w całkowicie nieznane im, turystyczne miejsca, jednak Layne ufa im całkowicie.

To opowieść o poszukiwaniu własnego szczęścia i pasji, niezależnie od niczego. Layne jest dowodem, że niepowodzenia i porażki są katalizatorem i motywacją. Nie należy się poddawać, co więcej – to właśnie dzięki nim jesteśmy silniejsi w dążeniu do spełnienia własnych planów. I nie ważne jest, jak bardzo są one abstrakcyjne i trudno osiągalne – im bardziej pod górkę, tym większa potem satysfakcja. Autorka przekonuje, że trzeba walczyć o swoje marzenia, bo na tym właśnie polega sens życia.

Już sama okłada sprawia, że aż chce się czytać tę książkę. „Podróż w trzech smakach” jest lekką i przyjemną odskocznią, to idealna lektura w sam raz na jesienne wieczory.  To nie tylko pozycja dla pasjonatów i kulinarnych smakoszy. To także idealny prezent dla tych, którzy mają problem z wiarą w siebie i nie potrafią podążyć za swoimi marzeniami.

Podróż w trzech smakach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s