Kultura · Literatura

Explore! Guide Light. Chorwacja

Od wielu lat Chorwacja cieszy się ogromną popularnością wśród polskich wczasowiczów. Niemal każdego roku, w sezonie wakacyjnym, na chorwacką ziemię tłumnie przybywają Polacy (i nie tylko). Trudno się dziwić, gdyż Chorwacja ma wiele do zaoferowania. Dlatego również i ja, po raz kolejny zdecydowałam się na wakacje w tym pięknym kraju.

Co prawda mój wakacyjny pobyt w Chorwacji nie trwał zbyt długo, ale cieszę się, że mogłam tam spędzić chociaż kilka dni. Na swój cel wybrałam fantastyczny Dubrownik. Miasto to chodziło mi po głowie już od wielu lat, dlatego tez w tym roku postanowiłam zrealizować swój podróżniczy cel. Mając w ręku „Explore! Guide Light” wydawnictwa ExpressMap, dosłownie eksplorowałam każdy zakamarek Dubrownika.

Wszystkie atrakcje, które składają się na ten cudowny kraj, zostały opisane w przewodniku. W tym niewielkim formacie udało się zawrzeć wszystko to, co niezbędne, aby zaplanować niezapomniane wakacje. A są to: atrakcyjne trasy zwiedzania, mapy przedstawiające lokalizację wszystkich ważnych miejsc oraz mnóstwo ciekawostek i kolorowych atrakcji.

Przewodniki z serii „Explore! Guide Light” wydawnictwa ExpressMap stanowią doskonałe połączenie interesujących opisów, bogatych informacji praktycznych oraz rzetelnej kartografii. To coś więcej, niż tylko przewodnik. W środku znajdziemy także wiele ciekawostek, informacji praktycznych, a przede wszystkim pasjonujące opisy atrakcji ułożonych w ciekawe trasy zwiedzania; atlas – czyli szczegółowe mapy obejmujące cały obszar prezentowany w przewodniku i ponumerowanymi atrakcjami oraz dwustronnie laminowana i wygodną w użytkowaniu składaną mapę. Co prawda mapa nie była mi potrzebna, ale dobrze było ją mieć przy sobie, na wypadek gdybym zmieniła zdanie i postanowiła pojechać w inny zakątek Chorwacji.

Odkrywanie cudownych miejsc z przewodnikami wydawnictwa ExpressMap to nie tylko garść niezwykle ciekawych informacji, ale świetna rozrywka. Z kolei zdjęcia sprawiają, że zapragnęłam odkryć więcej zakątków Chorwacji, co z całą pewnością zrobię w następnym roku. Oczywiście zabierając w podróż „Explore! Guide Light. Chorwacja”.

 

Za książkę dziękuję:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s