Kultura · Literatura

Beata Pawlikowska „Praktyczny kurs języka hiszpańskiego”

Znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach to podstawa. Większość z nas w jakimś stopniu posługuje się językiem angielskim. Jednak czasami znajomość jednego języka obcego to za mało. Pracodawcy często wymagają obeznania z więcej niż jednym językiem nowożytnym.

W zależności od miejsca, w którym mieszkamy, wybieramy taki język, który będzie dla nas najbardziej użyteczny. Na zachodzie Polski najczęściej jest to język niemiecki, zaś na wschodzie kładzie się nacisk na język rosyjski. Jak wygląda sytuacja z językiem hiszpańskim? To drugi najczęściej używany język na świecie. Posługuje się nim na co dzień 650 milionów ludzi na siedmiu kontynentach, nie tylko w Hiszpanii, ale również w tak egzotycznych i ciekawych krajach jak Kolumbia, Meksyk, Peru czy Filipiny. Dla podróżników, którzy wybierają się w tamte rejony świata, podstawy języka hiszpańskiego to konieczność. Mieszkańcy Ameryki Łacińskiej i Południowej bardzo często nie znają języków obcych. Nawet jeśli nie, to świadomość, że po hiszpańsku mówi 1/3 ludności świata da do myślenia, że warto dołączyć do tego grona i przyswoić chociaż podstawowe zwroty. Dlatego też „Praktyczny kurs języka hiszpańskiego” autorstwa Beaty Pawlikowskiej może być bardzo przydatny w trakcie przyswajania tego języka.

Beata Pawlikowska to znana podróżniczka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. To także dziennikarka i autorka wielu książek podróżniczych, językowych oraz poradników. Nawet jeśli ktoś nigdy nie miał styczności z językiem hiszpańskim, nie musi się obawiać. Beata Pawlikowska lansuje nową metodę nauki języków obcych, bez konieczności wkuwania nudnej gramatyki. Metoda polega na tym, żeby w instynktowny sposób nauczyć się praktycznego posługiwania się językiem obcym. Mówisz na głos, powtarzasz poprawnie skonstruowane zdania, a jednocześnie podświadomie zapamiętujesz reguły, jakie rządzą budowaniem tych zdań. Jak sama autorka pisze, lepiej poświęcić 15 minut każdego dnia na naukę, niż raz w tygodniu przez dwie godziny bez przerwy.

Książka jest pięknie wydana. Jest bardzo przejrzysta, co zachęca do nauki tego języka. Kurs podzielony jest na rozdziały, które ułatwiają komunikację w życiu codziennym. Dopiero na samym końcu autorka zamieściła niezbędnik gramatyczny z takimi informacjami jak rodzajniki czy odmiana czasowników. Do książki dołączona jest także płyta CD, dzięki której będziemy mogli osłuchać się (i przy okazji oswoić) z językiem hiszpańskim. Oczywiście w środku znajdziemy szereg inspirujących rysunków autorki. Sama okładka zaś przykuwa uwagę, a pani Beata prezentuje się na niej niezwykle pięknie.

Osobiście jestem wielką miłośniczka języka hiszpańskiego. Dla mnie jest to najpiękniejszy język świata, inni zaś mówią, że jest to język miłości 🙂 Mimo, że szlifuję go od kilku lat, to niestety przede mną jeszcze wiele do opanowania. Dlatego niezwykle cieszę się, że „Praktyczny kurs języka hiszpańskiego” Beaty Pawlikowskiej trafił w moje ręce. Mam kolejny powód, żeby przyłożyć się do praktykowania tego języka. Z całą pewnością kurs mojej ulubionej podróżniczki sprawi, że mój hiszpański stanie się  perfekcyjny.

Za książkę dziękuję:

3 myśli na temat “Beata Pawlikowska „Praktyczny kurs języka hiszpańskiego”

  1. uczę się obecnie z „blondynki” hiszpańskiego rzecz jasna i tak się zastanawiam czy jak ją przerobie to nie kupić tego kursu ale zastanawiam się na ile jest tam nowy materiał( w księgarniach książka jest zafoliowana… )

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s