Kultura · Literatura

Michał Maj „Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego”

1477898527-1612Michał Maj to chłopak, który pewnego dnia postanowił spełnić swoje marzenia. Na co dzień prowadzi bloga życiejestpiekne.eu, na którym opisuje swoje podróżnicze przygody.

„Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego” jest zapiskiem jego podróży, niekiedy można nawet powiedzieć – szalonych podróży. No bo kto wyrusza autostopem do Maroko, tylko po to, by po piaskach Sahary pozjeżdżać na nartach? Albo w trakcie jazdy koleją transsyberyjską wystawia głowę przez okno? Michał stworzył swoją listę marzeń, którą konsekwentnie realizuje. Przede wszystkim są to marzenia związane z podróżami, ale pojawiają się również takie bardziej „przyziemne” jak kupno własnego domu/mieszkania czy znalezienie szczęśliwej miłości.

Dla Michała nie ma rzeczy niemożliwych. Któregoś dnia wpisał do wyszukiwarki hasło „połączenie Warszawa-Pekin”, w odpowiedzi dostał taką informację: „nie ma takiego połączenia”. Jak się okazało, dla Michała nie był to żaden problem. Wsiadł do pociągu w Warszawie, który zawiózł go najpierw do Moskwy, by potem przemierzyć Mongolię, a ostatecznie dotrzeć do Pekinu. Udowodnił wszystkim, że niemożliwe po prostu nie istnieje. W ten sposób „odhaczył” kolejne pozycje na swojej liście marzeń. „Mimo milionów obaw, ruszałem w kolejne miejsca, bo odkryłem, że podróżowanie to świetny sposób na poznawanie nie tylko świata, ale i samego siebie. Dzięki podróżom moje życie po prostu zmieniło się na lepsze” – mówi Michał.

Ciekawostką jest, że Michał Maj to chłopak, który pochodzi z mojego rodzinnego miasta! Co więcej, w jednym z rozdziałów opisuje swoją wyprawę do Indii, którą odbył z… moim znajomym! Niesamowicie jest czytać o przygodach kogoś, kogo się zna. Co prawda samego autora osobiście nie miałam okazji poznać, to nie mniej jednak miło jest poczytać o kimś, kto pochodzi z tego samego „małego” miasteczka i któremu udało się wyruszyć „w świat”.

Książka Michała Maja „Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego” jest swoistym kompendium wiedzy na temat podróżowania. Znajdziemy tam nie tylko opisane historie Michała, ale również wiele przydatnych porad, np. jak szukać tanich lotów, jak podróżować autostopem czy jak ograniczyć koszty podróży. Poza tym podaje wiele cennych wskazówek, np. strony internetowe, na których można szukać potrzebnych dla nas informacji. Styl, w jakim pisze Michał jest lekki i zabawny, dzięki temu mamy wrażenie, że znamy autora osobiście, że jest naszym dobrym kolegą. Przekonuje nas, że naszym ograniczeniem jesteśmy my sami. Nie potrzeba góry pieniędzy, by móc wyruszyć do egzotycznych krajów, albo podróżować w grupie przyjaciół. Udowadnia, że nasze marzenia są tuż na wyciągnięcie ręki.

http://dlalejdis.pl/artykuly/jak_spelniac_marzenia_sprobuj_niemozliwego_recenzja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s