Kultura · Literatura

Beata Pawlikowska „Planeta dobrych myśli”

planeta-dobrych-mysli-wydanie-specjalne-b-iext23850314Pani Beata Pawlikowska wie jak pobudzić wyobraźnię i kreatywność. W swojej nowej książce „Planeta dobrych myśli” nie ma co prawda dużo tekstu, ale jak już się pojawi to daje do myślenia. Tym razem pisarka i podróżniczka przekazuje w nasze ręce kolorową książeczkę zawierającą zbiór krzepiących refleksji.

Beata Pawlikowska jest człowiekiem renesansu – nie tylko podróżuje po najdalszych zakątkach świata, opisuje swoje wyprawy w książkach, prowadzi audycję radiową „Świat według Blondynki”, a także co jakiś czas wydaje cykl poradników. W swojej kolekcji ma już między innymi „W dżungli zdrowia”, „Kurs szczęścia” czy „Teorię względności”. Najnowsza propozycja pani Beaty „Planeta dobrych myśli” nie jest typową książką – w dużej mierze jej się nie czyta a ogląda. Jest bardzo dużo kolorowych rysunków, również autorstwa pani Pawlikowskiej, które inspirują i pobudzają czytelnika.

W trakcie swoich wojaży, stykając się z różnymi ludźmi i ocierając się o różne kultury, Beata Pawlikowska zrozumiała, że każde doświadczenie ma wpływ na człowieka. Pisarka przekonuje, że pozytywne myślenie jest kluczem do prawdziwego szczęścia. Sama autorka pisze, że długo szukała drogi i sposobu by stać się szczęśliwym człowiekiem, dlatego każde jej słowo jest w 100% autentyczne. Naprawdę wierzy w to, co pisze i wie to z najlepszego źródła – czyli z własnego doświadczenia. Przekonuje, że warto zmieniać swój sposób myślenia na pozytywny, warto ćwiczyć pozytywne myślenie, warto nauczyć się żyć bez strachu, uwolnić się od przesądów, uprzedzeń i ograniczeń oraz warto być dobrym i uczciwym. Bo wszystko co dajemy wróci do nas z podwójną siłą – takie jest prawo karmy.

Być może wielu czytelników stwierdzi, że słowa pani Pawlikowskiej nie są niczym odkrywczym i każdy z nas z łatwością może dojść do takich samych wniosków. To prawda, ale nie każdy potrafi te myśli i słowa wdrożyć w życie codzienne, albo zupełnie je lekceważy. Dlatego „Planeta dobrych myśli” służy, by przypominać o pozytywnym myśleniu i udowadnia, że każda chwila może być weselsza, jeśli tylko sami będziemy tego chcieć.

„Planeta dobrych myśli” jest zbiorem przemyśleń autorki, która każdego dnia na swoim facebookowym profilu publikowała swoje słynne żółte karteczki. Wpisy podróżniczki cieszyły się tak wielką popularnością, że zdecydowała się zebrać w jedną całość i wydać w formie papierowej. Książeczka jest zbiorem krzepiących refleksji, które pomogą nam patrzeć na świat od tej przyjemniejszej strony.

Wydanie jest bardzo ładne i przyjemne dla oka. Jak wspomniałam wcześniej, rysunki działają na wyobraźnie, a w połączeniu z inspirującym tekstem stanowi receptę na szczęście. Dlatego warto od czasu do czasu do niej zajrzeć, zastanowić się chwilę i podążać za radami szczęśliwej kobiety, jaką jest Beata Pawlikowska.

http://dlalejdis.pl/artykuly/planeta_dobrych_mysli_recenzja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s