Film · Kultura

„Gotowe na wszystko”

Bohaterki to cztery przyjaciółki, które są idealnymi gospodyniami domowymi. Poza zmaganiem się z całą gamą osobistych problemów, próbują odkryć tajemnicę tragicznej śmierci jednej ze swoich przyjaciółek, Mary Alice Young. Od tego wydarzenia staje się ona narratorem, który przygląda się wszystkiemu z tamtego świata i opisuje wszystkie incydenty z Wisteria Lane.

gotowe
Susan Mayer (Teri Hatcher) jest urokliwą rozwódką, samotnie wychowującą dorastającą córkę. Jest na siebie wściekła, ponieważ nie potrafiła zapobiec licznym zdradom, a w ostateczności odejściu męża. Jako jedyna spośród swoich przyjaciółek zarabia na życie – maluje ilustracje do książek dla dzieci. Po rozwodzie z mężem, Susan czuje się przegraną i nieatrakcyjną kobietą. Gdy naprzeciwko niej wprowadza się przystojny hydraulik Mike, postanawia, że za wszelką cenę zaprosi go na romantyczną kolację. Problemem jest fakt, że Susan zupełnie nie umie gotować i zjedzenie jakiejkolwiek  potrawy przyrządzonej przez nią kończy się rozstrojem żołądka. Oprócz tego, że do gotowania ma dwie lewe ręce, to przez cały czas krążą nad nią czarne chmury, prześladuje pech, a niektórzy patrzą na nią jak na wariatkę.

Rudowłosa Bree Van De Kamp (w tej roli Marcia Cross) to perfekcyjna do bólu pani domu. Na obiad potrafi zaserwować takie potrawy, których nazw nie jest się w stanie wypowiedzieć. Oprócz przyrządzania mistrzowskich dań, Bree szyje, szydełkuje i uprawia ogród. W jej domu nie da się dost

Obrazek

rzec żadnego brudu. Im bardziej Bree stara się doprowadzić wszystko do idealnego stanu, tym gorszy ma kontakt ze swoją rodziną. Jej mąż uważa, że ich wspólne pożycie wygląda jak żywa reklama detergentów, natomiast dzieci nie otrzymują żadnej miłości ze strony matki, jedynie „cenne” rady dotyczące gotowania i prowadzenia domu.

Gabrielle Solis (Eva Longoria-Parker) jest trzydziestoletnią eksmodelką, a zarazem królową piękności. Nie ma dzieci, a ich brak zastępują jej dobra materialne . Jej mężem jest bogaty bizmesmen o latynoskich korzeniach, traktujący ją jak kolejne trofeum, lubiący się nim chwalić przy każdej okazji. Poza pustą przysięgą małżeńską oraz wspólnym majątkiem, niewiele ich łączy. Swoje emocjonalne i seksualne potrzeby  zaspokaja z 17-letnim Johnem, zakochanym w niej po uszy ogrodnikiem.

Obrazek

Obrazek
Lynette Scavo (Felicity Huffman) jest matką czwórki nieokiełznanych dzieci. Czuje, że nie zrealizowała swoich celów, ponieważ musiała porzucić karierę zawodową na rzecz macierzyństwa. Natomiast jej mąż jest stale w delegacjach. Zanim Lynette zdecydowała się prowadzić żywot rozgoryczonej matki, jej życie było beztroskie, miała przed sobą świetlaną przyszłość. Czuła się spełniona w swojej profesji, miała wielkie szanse na awans, jednak już dawno temu postanowiła, że jeśli kiedykolwiek zostanie matką to sama podejmie się wychowywania maluchów. Prawdopodobnie bardzo żałuje tamtej decyzji.

Edie Britt (Nicollette Sheridan) nieustannie staje na drodze czterem przyjaciółkom. Jest to seksowna i pewna siebie kobieta, wielokrotna rozwódka, istna uwodzicielka. Gdy napotyka jakiegokolwiek mężczyznę, od razu zaciąga lub próbuje zaciągnąć go do łóżka. Jest oddaną fanką silikonowego biustu, botoksu oraz wszystkiego, co opóźnia oznaki upływających lat. Jej głównym zadaniem jest przede wszystkim komplikowanie życia pozostałym gospodyniom.

Jak każdy serial miewa wzloty i upadki, ale ósmy, a zarazem ostatni sezon „Gotowych na wszystko” zdecydowanie należał do tych lepszych. W przeciągu tych ośmiu lat mogliśmy obserwować wewnętrzne zmiany Lynette (Felicity Huffman), Bree (Marcia Cross), Gabrielle  (Eva Longoria)i Susan (Teri Hatcher) oraz wartości, które z biegiem lat stają się zupełnie inne. Każda z nich ma na swoim koncie grzeszki i nieczyste zagrania, ładnie powiedziane. Dopiero sprawa morderstwa, które przewija się przez cały sezon pokazała, na czym polega siła prawdziwej przyjaźni. Każda z nich była inna, dla każdej liczyło się co innego, a mimo wszystko do samego końca potrafiły się wspierać i dotrzymać bolesnych sekretów.Zawsze będę miała sentyment do tego serialu i jak tylko zdołam znaleźć więcej czasu, to z czystą przyjemnością rozpocznę ponowne śledzenie oraz przeżywanie życiowych dramatów i radości „desperatek”.

Obrazek

Jedna myśl na temat “„Gotowe na wszystko”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s