Spotkanie z kulturą

Dziewczyny! Wsiadajcie na rower i walczcie o stylowe stojaki rowerowe dla swojego regionu!

Wystartowała druga edycja akcji Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie, w której rowerzyści z całej Polski rywalizują o nowe stojaki rowerowe dla swoich województw. Te regiony, których mieszkańcy przejadą najwięcej kilometrów w akcji,  dostaną w sumie 100 nowych stojaków od Fundacji Allegro All For Planet.

Akcja potrwa do końca września i będzie się składała z serii zadań stawianych rowerzystom. Będzie to między innymi przejechanie określonego dystansu, spalenie odpowiedniej liczby kalorii na rowerze czy osiągniecie wymaganej średniej prędkości. Wszystkie te parametry będzie rejestrować specjalna aplikacja mobilna w telefonach uczestników (aplikacja Kręć kilometry jest darmowa, dostępna na systemy operacyjne iOS i Android). Ukończenie każdego z zadań daje rowerzyście szansę na nagrody indywidualne, a przejechane przez niego kilometry trafiają na konto wybranego województwa. Te regiony, które zgromadzą ich najwięcej, wzbogacą się o nowe miejsca parkingowe dla rowerów.

Decyzja o lokalizacji stojaków jest więc w rękach, a raczej nogach uczestników akcji. To oni przez swoją aktywność będą mieli wpływ na to, gdzie postawimy kolejne parkingi dla rowerów– mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet. I dodaje- To nie jest kolejny konkurs z cyklu „wyślij sms”. W naszej akcji stawiamy na ruch, wspólną zabawę i kręcenie tytułowych kilometrów. Chcemy zmobilizować Polaków, by ruszyli się z domu i zadbali trochę o swoją kondycję. A przy okazji przekonali się, że rower to wygodny, szybki i ekologiczny środek transportu.

Akcja Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie organizowana jest już po raz drugi. W ubiegłym roku uczestnicy przejechali łącznie prawie 80 tysięcy kilometrów i dodali ponad 1000 propozycji ciekawych tras rowerowych. Dzięki ich aktywności, stojaki rowerowe pojawiły się między innymi w Krakowie, Starogardzie Gdańskim, Dąbrowie Górniczej, Pile, Tomaszowie Mazowieckim, Łodzi, Bytomiu i Ostrowie Wielkopolskim. Warszawa też chce takie stylowe i kobiece stojaki!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szczegóły akcji i aktualny ranking województw dostępne są na www.zaparkujklimatycznie.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s