Kultura · Literatura

Jessica Pan „Ekstra rok z życia introwertyczki”

Ludzie dzielą się na dwie grupy: introwertyków i ekstrawertyków. Jesteś zabawny, towarzyski i rozpiera cię energia? Na pewno jesteś ekstrawertykiem! Wolisz siedzieć w domu, a wśród ludzi jesteś raczej nieśmiały i niewiele mówisz? Nie ma innej opcji – należysz do introwertyków. Do której grupy Ty się zaliczasz?

Z całą pewnością autorka książki zalicza się do tej drugiej grupy. Kiedy Jess znalazła się bez pracy i przyjaciół, w zupełnie obcym dla niej mieście, nie mogła powstrzymać się od rozważań, jak mogłoby wyglądać jej życie, gdyby była choć trochę bardziej otwarta. Gdyby podążała za potrzebą nowych doświadczeń. Gdyby poznawała wciąż nowych ludzi. Gdyby bardziej od chęci powrotu do domu przywiązana była do stołka przy barze. Złożyła więc sobie przysięgę: przez rok postara się żyć tak, jak nigdy nie chciała. Improwizacje, samotne wakacje, rozmowy z nieznajomymi w metrze – to tylko kilka z punktów realizowanych podczas jej podróży w głąb siebie, której natychmiast pożałowała.

Zagłębianie się w historię autorki było ciekawym doświadczeniem. W pewnym momencie swojego życia Jessica poczuła się po prostu nieszczęśliwa i chciała zobaczyć jak zmieni się jej życie po takich szalonych wręcz doświadczeniach. Postanowiła spróbować stand-up’u, wyjechać na samotne wakacje, zagadywać do obcych ludzi na ulicy i postawić się w wielu różnych sytuacjach, w których jako introwertyczka czuła się dość nieswojo. Dokładnie opisuje swoje przeżycia oraz uczucia jakie jej towarzyszył. Jest to dość osobista książka, ale dzięki temu tak szalenie interesująca. Nie można się od niej oderwać, bo chcemy wiedzieć, jak zakończy się jej osobisty projekt przemiany.

Najtrudniej jest zrobić pierwszy krok, wyjść ze swojej strefy komfortu. Kiedy jednak odważymy się to zrobić, świat staje dla nas otworem z milionem różnych możliwości. Jessica Pan zrobiła to, przełamała własne słabości i najgorsze lęki. Świadomie i dobrowolnie stawia się w niebezpiecznych (dla siebie) sytuacjach społecznych, których normalnie unikała za wszelką cenę. Ta nieśmiała introwertyczka przez rok żyła niczym najprawdziwsza towarzyska ekstrawertyczka. Jessica Pan, zabawny i lekki sposób opisuje swoje perypetie i przygody w książce „Ekstra rok z życia introwertyczki”. Czy jest możliwe, aby skryty i cichy introwertyk w zaledwie rok przemienił się w wesołego i energicznego ekstrawertyka? Odpowiedź znajdziecie w środku tej książki.

Za książkę dziękuję:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s