Kultura · Literatura

Dariusz Jędrzejewski „Góry Polski. 60 najpiękniejszych szlaków na weekend”

Chociaż Polska nie zalicza się do najbardziej górzystego rejonu świata, a góry zajmują zaledwie ponad 3% powierzchni kraju, to właśnie w górach turyści odnajdują spokój i chętnie wyruszają zdobywać kolejne szczyty. Trudno się dziwić, bo okoliczności przyrody i zapierające widoki kuszą nawet największych malkontentów górskich wędrówek. Wiem, bo do niedawna sama nie lubiłam spacerów po górach i okrutnie męczyły mnie te wspinaczki. Dzisiaj jestem zapaloną posiadaczką książeczki KGP, która konsekwentnie przymierza się do zdobywania wszystkich wymienionych tam szczytów.

To właśnie w góry przyjeżdża najwięcej turystów. Sezon w górach trwa przez cały rok i zawsze jest co tam robić. Zdobywanie kolejnych szczytów niektórym może wydawać się bezsensowne, mozolne i wyczerpujące, ale trud i każdy z trudem postawiony krok wynagradzają niesamowite, zapierające dech widoki rozpościerające się ze szczytu, a także smak lokalnych posiłków zjedzonych w schroniskach na szlakach. No i dochodzi do tego jeszcze własna satysfakcja, że dokonaliśmy czegoś niecodziennego i wyszliśmy z własnej strefy komfortu.

Dariusz Jędrzejewski napisał przewodnik po najpiękniejszych szlakach na weekend w polskich górach. A jest co zwiedzać!  Autor wyselekcjonował dla nas 60 weekendowych tras w Sudetach i Karpatach. W przewodniku tym zebrane zostały nie tylko najbardziej popularne destynacje, ale również te rzadziej uczęszczane, a równie ciekawe. Dodatkowo – jeśli zmęczymy się trekkingiem albo warunki pogodowe nam nie pozwolą – znajdziemy w nim  propozycje wycieczek wokół popularnych miejscowości wypoczynkowych tak jak: Karpacz, Szklarska Poręba czy Wisła, z uwzględnieniem najciekawszych zabytków i innych atrakcji.

Przewodnik po weekendowych szlakach polskich gór jest pięknie wydanym książkowym kompanem każdej górskiej podróży. Przejrzyście i ze szczegółami opisane trasy, profile wysokościowe, ciekawostki i legendy, a przede wszystkim kolorowe zdjęcia zachęcają do wyruszenia w trasę. Pozycja jest niezwykle przyjemna w odbiorze i przejrzysta. W przewodniku znajduje się 60 wycieczek znakowanymi szlakami po Sudetach i Karpatach. To propozycje zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych miłośników górskiego trekkingu. To przede wszystkim znakomita pozycja dla tych, którzy nie lubią albo nie mają czasu na planowanie tras. Wystarczy zabrać ze sobą przewodnik i wyruszać na podbój polskich szlaków.

Za książkę dziękuję:

 

Jedna myśl na temat “Dariusz Jędrzejewski „Góry Polski. 60 najpiękniejszych szlaków na weekend”

  1. ale to brzmi weekendowe szlaki, to już nie ma wymówek, trzeba sobie jakiś weekend zaplanować 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s