Kultura · Literatura

Danuta Duszeńczuk „Kariera dla Pań. Krótki kurs rozwoju zawodowego dla każdej z nas”

„Kariera dla Pań. Krótki kurs rozwoju zawodowego dla każdej z nas” to kolejny poradnik z serii „Poradniki na obcasach” wydawnictwa Lingo. Tym razem autorka poradnika pokaże nam, jaką ścieżkę kariery powinnyśmy obrać oraz co robić, by ciągle doskonalić się zawodowo.

Danuta Duszeńczuk napisała ten poradnik z myślą o kobietach, które chcą wziąć los we własne ręce i zadbać o własną karierę zawodową. „Kariera dla Pań. Krótki kurs rozwoju zawodowego dla każdej z nas” podzielony jest na pięć rozdziałów. Pierwszy rozdział dotyczy poszukiwania pracy. Znajdziemy w niej informacje o tym, gdzie i w jaki sposób warto poszukiwać pracy, na co zwracać uwagę w ogłoszeniach o pracę oraz jak stworzyć CV i list motywacyjny, by zainteresować potencjalnego pracodawcę. Druga część poświęcona została rozmowie kwalifikacyjnej. Poza informacjami jak się do niej przygotować, znajdują się przykładowe pytania, które mogą się pojawić na właściwej rozmowie. Dodatkowo dowiemy się co nieco o swojej mowie ciała, która odgrywa istotną rolę w trakcie rozmowie o pracę.  W części trzeciej nacisk położony jest na pierwsze dni w pracy: o swoich prawach i obowiązkach oraz między innymi o dress codzie, który obowiązuje w większości miejsc pracy. Czwarty rozdział porusza tematy związane z zagrożeniami w pracy. Dowiemy się czym jest mobbing, szklany sufit, pracoholizm oraz i toksyczni współpracownicy. Autorka pisze, jak sobie radzić w sytuacjach, gdy jesteś nękana w pracy oraz gdzie szukać pomocy w takich przypadkach. Ostatnia część poświęcona jest rozwojowi kariery: jak można doskonalić swoje kompetencje oraz jak rozmawiać z szefem np. o podwyżce.

W środku znajdziemy wiele cennych informacji. Poza tym, że dowiemy się jak napisać dobre CV i List Motywacyjny, które przykują uwagę potencjalnego pracodawcy, znajdziemy informacje gdzie najlepiej  szukać ogłoszeń o pracę. Dodatkowo będziemy wiedzieć, jak odnaleźć się w nowej kulturze organizacyjnej i na co powinnyśmy uważać. Na końcu każdego rozdziału znajdują się podsumowujące pytania oraz ćwiczenia sprawdzające własne predyspozycje.

Osobiście jestem wielką fanką książek z serii „Poradniki na obcasach”. Miałam przyjemność przeczytać inne książki z tej serii: „Pieniądze dla pań” oraz „Szczęście dla Pań”. Napisane zostały przez kobiety z myślą o kobietach. Dzięki lekkiemu językowi, bez żadnych fachowych terminologii i naukowych zwrotów, czyta się je łatwo, szybko i przyjemnie. Poza tym liczne grafiki, ramki, ciekawostki, kolorowe wypunktowania i zabawne obrazki  zachwycają i przykuwają uwagę. Znajdziemy tutaj wszystko, aby dobrze zaplanować swoją karierę. Bardzo pomocna i praktyczna pozycja, która powinna znaleźć się na półce każdej kobiety, która poważnie myśli o swojej ścieżce zawodowej.

A tutaj znajdziecie recenzje pozostałych „Poradników na obcasach”:

„Szczęście dla Pań”Szczęście dla Pań

„Pieniądze dla Pań”: Pieniądze dla Pań

 

Za książkę dziękuję:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s