Kultura · Literatura

Danuta Duszeńczuk „Pieniądze dla Pań. Krótki kurs finansów dla każdej z nas”

finanse_dla_pan_kursZarządzanie domowym budżetem zalicza się do „sportów ekstremalnych”. Comiesięczne stałe wydatki, gromadzenie oszczędności czy sprawianie sobie małych przyjemności nie jest prostą sprawą. Łatwo jest stracić kontrolę i popaść w dołek finansowy, zwłaszcza jeśli nasza pensja nie jest satysfakcjonująca.

Autorka poradnika „Pieniądze dla Pań” w bardzo prosty i przejrzysty sposób radzi, jak mamy zarządzać domowym budżetem – zaoszczędzić, planować wydatki i mieć poczucie większej kontroli nad pieniędzmi. Danuta Duszeńczuk krok po kroku pisze, w jaki sposób stać się kobietą zadbaną finansowo, ale robi to w taki sposób, żeby żadnej z nas nie przestraszyć i zniechęcić. Co więcej – stara się zachęcić czytelniczki do rozsądnego wydawania pieniędzy i inwestowania. W poradniku adresowanych do kobiet znajdziemy takie zagadnienia jak: zarządzanie domowym budżetem – trochę księgowości na co dzień; jak oszczędzać pieniądze i co do zaoferowania mają dla nas banki; wszystko, co trzeba wiedzieć o pożyczkach i kredytach, kupowaniu na raty; co zrobić, jeśli wpadnie się w spiralę zadłużenia, a także to czy i jakich ubezpieczeń potrzebuje współczesna kobieta.

Przyznam szczerze, że bardzo dobrze, że sięgnęłam po „Pieniądze dla pań” właśnie teraz, gdyż aktualnie moja sytuacja finansowa jest kiepska. Dowiedziałam się wielu interesujących i przede wszystkim – przydatnych rzeczy oraz cennych wskazówek. Muszę przyznać, że dzięki poradnikowi „Pieniądze dla Pań. Krótki kurs finansów dla każdej z nas” trochę oswoiłam się z brutalną rzeczywistością i przyswoiłam wiedzę z zakresu finansów, co do tej pory było dla mnie czarną magią. Poza cennymi radami, książka jest przejrzysta i pięknie zilustrowana. Co kilka stron znajdziemy czytelne tabelki i wykresy oraz inspirujące obrazki.

Nie twierdzę, że do tej pory nie miałam bladego pojęcia jak zarządzać własnymi finansami. Wiele rzeczy, o których pisze Danuta Duszeńczuk praktykowałam regularnie każdego miesiąca. Jednak dowiedziałam się wielu szalenie ważnych rzeczy, jak np. wydostać się ze spirali długów, aby jej jeszcze bardziej nie powiększyć albo o niezbędnych ubezpieczeniach. Zachęcam wszystkie Panie do przeczytania „Pieniędzy dla Pań”, gdyż z całą pewnością każda z nas coś nowego odkryje. Poza tym warto po nią sięgnąć by uporządkować swoje życie finansowe, bo często przekłada się ono na jakość życia codziennego. Kontrola nad domowym budżetem daje nam pewnego rodzaju komfort psychiczny, ale także nie pozwoli popaść w paranoję gdy coś nam umknie.

Za książkę dziękuję:

logo_lingo_twoje_wydawnictwo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s