Kultura · Literatura

Agnieszka Masternak „Rzym. Travelbook”

f-rzym-travelbook-wydanie-1O Rzymie mówi się, jako o Wiecznym Mieście, do którego „prowadzą wszystkie drogi”. Ówczesna stolica Włoch przez wieki była świadkiem wielu niezwykłych wydarzeń,  jest niezwykle tajemnicze i skrywa wiele sekretów. Z drugiej jednak strony jest pełna sprzeczności: stojące niegdyś na czele świata pogańskiego, dziś stanowi centrum chrześcijaństwa.

Każdego  roku do stolicy Italii przybywają miliony turystów z całego świata. Nic dziwnego, gdyż miasto ma wiele do zaoferowania, a każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy architektury będą zachwycać się wspaniałymi barokowymi i starożytnymi budowlami, z Koloseum na czele. Spragnieni wiedzy i głodni historycznych wrażeń mają do wyboru wiele muzeów, w których dowiedzą się interesujących faktów. Z kolei miłośnicy włoskiej kuchni mogą zaspokajać kulinarne potrzeby na Zatybrzu, w nietypowej dzielnicy Trastevere, gdzie serwują najlepsze włoskie dania. Natomiast ci, którzy szukają religijnych uniesień, mają na swojej drodze wiele kościołów do odwiedzenia, łącznie z watykańską Bazyliką św. Piotra.

Od stuleci Rzym inspirował. W Wiecznym Mieście powstało setki filmów, w tym wiele kultowych, jak „Rzymskie wakacje” z Audrey Hepburn i Gregorym Peckiem w rolach głównych, „Słodkie życie” i „Rzym” w reżyserii Federica Felliniego czy „Zakochani w Rzymie” Woody’ego Allena . W przewodniku „Rzym. Travelbook” możemy znaleźć te informacje i podążać śladami filmowych bohaterów. Jeśli jednak szukamy alternatywnego sposobu na zwiedzenie miasta, wystarczy zajrzeć do przewodnika i wybrać inne opcje: śladami rzymskich obelisków, rzymskich willi, zobaczyć „mówiące” posągi czy odpocząć w cieniu drzew parków i rezerwatów.

„Rzym. Travelbook” zawiera szereg ważnych informacji, np. co należy wiedzieć przed wyjazdem, co zabrać ze sobą, jak poruszać się po mieście. Poza tym dowiemy się wielu ciekawostek o kuchni rzymskiej (oraz adresami najlepszych restauracji), społeczeństwie oraz kulturze i sztuce. Dowiemy się także wielu ciekawostek historycznych oraz zarys z dziejów miasta. Co więcej, w środku znajdziemy mini słowniczek z najprzydatniejszymi włoskimi zwrotami.

Osobiście jestem wielbicielką przewodników z serii „Travelbook”. Miałam przyjemność podróżować z nimi niejednokrotnie, po wielu europejskich miastach. „Rzym.Travelbook” jest prawdziwą skarbnicą wiedzy, a przy tym niezwykle poręczny, który zmieści się w każdej damskiej torebce. Poza istotnymi i ciekawymi informacjami znajdziemy w nim masę kolorowych zdjęć, które inspirują i umilają nasze podróżowanie. A z mapami znajdującymi się w środku, z całą pewnością nigdy się nie zgubimy J Jeśli chcecie spędzić niezapomniany czas w Wiecznym Mieście, koniecznie miejcie ze sobą przewodnik „Rzym. Travelbook”, który wskaże wam drogę do wielu inspirujących miejsc.

Za książkę dziękuję:

bezdroza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s