Kultura · Literatura

dr Amy Shah „Pełnia sił. Skuteczny plan, dzięki któremu pokonasz zmęczenie i odzyskasz siebie””

Żyjemy w dziwacznych czasach, w których ciągle gdzieś pędzimy, chcemy coraz więcej i dalej, stajemy się wielozadaniowi, a oczekiwania społeczeństwa nas przerastają. Sami też narzucamy sobie tempo, którego nasz organizm nie jest w stanie dogonić. Nic dziwnego, że dość szybko opadamy z sił, pojawia się bezsilność i wypalenie. Jak sobie z tym poradzić?

dr Amy Shah jedy doktorem nauk medycznych z podwójną specjalizacją. Czerpiąc ze swojego doświadczenia w medycynie chorób wewnętrznych oraz alergologii i immunologii, poświęciła swoją praktykę lekarską pomocy pacjentkom w odzyskaniu dobrego samopoczucia i prowadzeniu zdrowszego trybu życia dzięki innowacyjnemu i holistycznemu podejściu. Swoją wiedzą dzieli się na łamach swojej książki „Pełnia sił. Skuteczny plan, dzięki któremu pokonasz zmęczenie i odzyskasz siebie”.

Kobiety w każdym wieku cierpią z powodu zmęczenia i wypalenia. Masz wrażenie, że wiecznie gdzieś pędzisz i brakuje ci czasu dla siebie? Czujesz się przepracowana, przemęczona i przeciążona nadmiarem bodźców? Kiedy patrzysz w lustro, nie widzisz już dawnego błysku w oku i czujesz, że brak ci sił? Jednak wyczerpanie wcale nie musi być normą. Zainspirowana własną przemianą lekarka medycyny integracyjnej – Amy Shah – stworzyła specjalny program, aby każda z nas mogła odzyskać dawną energię i swoje życie.

Klucz do odzyskania pełni sił tkwi w odblokowaniu złożonej relacji naszej energetycznej trójcy: jelit, układu odpornościowego i hormonów. Opierając się na najnowszych osiągnięciach nauki i swoim doświadczeniu, dzięki któremu dr Shah pomogła już tysiącom pacjentek. Wyjaśnia, jak przeobrazić swoje życie zmieniając pewne nawyki: to, co jemy; to, kiedy jemy oraz to, jak radzimy sobie ze stresem. Autorka przedstawia skuteczny 14-dniowy plan, który ma nam pomóc pokonać chroniczne zmęczenie, uwzględniając zmiany w rozkładzie dnia i żywieniu. To, w jaki sposób dbamy o siebie na co dzień, ma ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie.

Jak ja się cieszę, że ta książka wpadła w moje ręce! Pojawiła się w moim życiu w idealnym momencie 🙂 Aktualnie utknęłam w dziwnym zawieszeniu, gdzie towarzyszy mi wieczne zmęczenie, brak energii i chęci do działania. Nie ukrywam, że szukam różnych sposobów, by pozbyć się tego stanu. Dlatego też ochoczo sięgnęłam po książkę dr Amy Shah „Pełnia sił. Skuteczny plan, dzięki któremu pokonasz zmęczenie i odzyskasz siebie”. W środku znajduje się bardzo dużo informacji popartych badaniami. Jest to zbiór wiedzy teoretycznej, ale i praktycznej. Porady proponowane przez autorkę są proste, wytłumaczone są różne niepokojące objawy szczegółowo i precyzyjnie, w zrozumiały sposób. Teorię już mam za sobą, czas teraz wdrożyć praktykę. Mam nadzieję, że uda mi się wytrwać w tym planie i za trzy miesiące będę jak nowonarodzona 🙂

Za książkę dziękuję:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s