Kultura · Literatura

Lucia Taborada „Ogarnij się i zacznij żyć. Porady dla nie całkiem doskonałych”

Ogarnij-się-i-zacznij-żyć-Raquel-Corcoles-Lucia-TaboradaNikt nie jest idealny, dlatego też (prawie) każdy z nas dąży do perfekcji. Z najnowszą książką autorstwa Luci Taborady z ilustracjami Raquel Corcoles stanie się to znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.

W ogarnięciu się i rozpoczęciu nowego życia pomogą nam specjaliści: psycholożka, neurobiolog i trener osobisty. Z pomocą psychologa nabierzemy pewności siebie i wzmocnimy swoją samoocenę, a także nauczymy się w pełni wykorzystywać swoje możliwości. Neurobiolog przekaże nam wiedzę na temat działania naszego mózgu i korzyści płynących z pozytywnego myślenia. Trener osobisty zaś przedstawi ćwiczenia fizyczne, obejmujące elementy jogi i medytacji, które poprawią naszą kondycję i ogólne samopoczucie. W osiągnięciu celu przeszkadzać nam będzie Diablica, która jest niczym innym jak naszym wewnętrznym głosem, cały czas krytykującym nas i dołującym, na każdym kroku zwodzącym, kuszącym i namawiającym do robienia niewłaściwych rzeczy.

Poradnik podzielony jest na dwie części. W pierwszej z nich znajdziemy porady dotyczące między innymi emocji, związków, przyszłości, pracy, ciała, umysłu czy światopoglądu. Z kolei druga część to 21-dniowy plan, który powinnyśmy zrealizować, aby się ogarnąć i w końcu zacząć żyć. Nie są tutaj jednak typowe zadania, jak intensywne ćwiczenia na siłowni, czy przestrzeganie restrykcyjnej diety. Zamiast tego mamy same przyjemności – medytację, spacer, spotkanie z koleżanką czy proste, rozwojowe zadania. Dodatkową zachętą będzie opis tych czynności w formie rysunkowej – bardzo motywujące!

Nie jest to pierwszy poradnik, jaki przeczytałam w swoim życiu. Zdecydowanie jednak jest on pierwszym napisanym w takim stylu. Już na pierwszy rzut oka widać, że nie będzie to typowa lektura, powiedziałabym raczej, że z przymrużeniem oka. Niczym nie przypomina poważnego poradnika z kategorii „rozwój osobisty”, wygląda raczej jak książka dla dzieci. Pełna kolorów, a na każdej stronie widnieją zabawne obrazki, wykresy, tabelki. Swobodny, ale i przystępny język sprawia, że lektura tej książki jest bardzo przyjemna i jednocześnie zabawna – niespodziewane wybuchy śmiechu są bardziej niż pewne.

Muszę jednak przyznać, że książka „Ogarnij się i zacznij żyć. Porady dla nie całkiem doskonałych” nie sprawiła, że od razu zaczęłam się ogarniać, nie zrobiła rewolucji w mojej głowie. Niemniej jednak nie oznacza to, że nie zmotywowała mnie w żaden sposób. Wręcz przeciwnie. Małymi kroczkami i ja osiągnę swój cel. Poradnik Luci Taborady miał przedstawić inny punkt widzenia oraz pokazać, że do wszystkiego w życiu powinniśmy podchodzić pozytywnie, a nie z góry zakładać, że coś się nie uda. Ja zdecydowanie polecam lekturę poradnika „Ogarnij się i zacznij żyć. Porady dla nie całkiem doskonałych” – przyjemność, radość i dobry nastrój w trakcie czytania gwarantowane.

http://dlalejdis.pl/artykuly/ogarnij_sie_i_zacznij_zyc_porady_dla_nie_calkiem_doskonalych_recenzja

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s