Kultura · Literatura

Lauren Slayton „Mała czarna. 10 kroków do smukłości, czyli sztuka unikania dietetycznych pułapek”

Mala-czarna-FRONT-72dpiNowy Rok, nowe postanowienia. Zapewne dla większości kobiet jest to zrzucenie poświątecznych kilogramów oraz regularne dbanie o sylwetkę. Dlatego też najnowsza książka Lauren Slayton będzie idealną pomocą w osiągnięciu wyznaczonego celu.

Lauren Slayton jest jedną z najsłynniejszych nowojorskich dietetyczek; założycielka renomowanej organizacji Foodtrainers. Specjalizuje się w dietetyce klinicznej. Jest również konsultantką żywieniową w czasopismach, między innymi w „Allure”, „InStyle”, „Harper’s Bazaar”, „The Daily Show with Jon Steward” oraz „Good Morning America”. Dzięki niej tysiące kobiet cieszy się idealną i nienaganną sylwetką.

Prawie każda przedstawicielka płci pięknej ma obsesję na punkcie swojego ciała i wagi. Dbamy, albo staramy się o nie dbać, by czuć się pewnie we własnej skórze. Jako przedstawicielka tej płci doskonale wiem, co to znaczy. Staram się o siebie dbać, z różnym skutkiem, mniej lub bardziej, ale zawsze. Ograniczenie węglowodanów, rozpoczynanie diety od „następnego tygodnia”, a wraz z przyjściem Nowego Roku wkraczam z mocnym postanowieniem, że będę pokazywać się na siłowni częściej niż raz na 3 tygodnie. Skutki są różne, raz się uda, a raz nie. Dlatego też cieszę się, że książka Lauren Slayton „Mała czarna. 10 kroków do smukłości, czyli sztuka unikania dietetycznych pułapek” wpadła w moje ręce właśnie teraz.

Stosując się do dziesięciu zasad utrzymania smukłej sylwetki, które opracowała Lauren Slayton, przez długi czas będziesz dumna ze swojej figury. Oto kilka z nich: zjedz śniadanie z dużą zawartością białka w przeciągu maksymalnie dwóch godzin po przebudzeniu; pij dużo wody oraz zielonej herbaty; zjadaj tylko jeden owoc dziennie; spożywaj cztery porcje ryb tygodniowo czy śpij po 7 godzin na dobę. Poza tym, w „Małej czarnej” znajduje się wiele tabelek i wykresów, które zawierają informacje uzupełniające oraz przeróżne ciekawostki. Oprócz tego, autorka zamieściła wiele innych atrakcji, jak „Przedpodwieczorkowa umowa”, którą należy podpisać, w zgodzie z samą sobą.

„Mała czarna. 10 kroków do smukłości, czyli sztuka unikania dietetycznych pułapek” napisana jest lekko, zwięźle i na temat. Lauren Slayton nie zanudza nas żadnymi zbędnymi i niezrozumiałymi informacjami. Tekst uzupełniają obrazki i wspomniane tabelki i wykresy. Natomiast dzięki odpowiedniej czcionce, a rzeczy które trzeba zapamiętać  nie dość, że wyróżnione, to jeszcze oprawione w ramkę. Poza tym sama okładka przyciąga wzrok i zachęca do lektury.

W poradniku znajdziemy szereg porad, dotyczących diety i odchudzania. Dzięki „Małej czarnej” dowiecie się między innymi jakimi złotymi zasadami kierują się atrakcyjne i smukłe kobiety; utrzymanie nienagannej sylwetki to coś, czego z łatwością można się nauczyć; poznamy mnóstwo sposobów na  to, jak sobie radzić w pułapkowych sytuacjach, jak rodzinny obiad czy randka; oraz zaplanujemy perfekcyjną dietę dopasowaną do naszego stylu życia. Stosując się do jej rad, za kilka tygodni również i ty dołączysz do grona szczęśliwych, nowonarodzonych i pewnych siebie kobiet.

http://dlalejdis.pl/artykuly/mala_czarna_10_krokow_do_smuklosci_czyli_sztuka_unikania_dietetycznych_pulapek_recenzja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s