Film · Kultura

Pokojówki z piekła rodem – „Pokojówki z Beverly Hills”

„Pokojówki z Beverly Hills”, czyli „Devious Maids” są nowym tworem Marca Cherry odpowiedzialnego za kultowy serial „Gotowe na wszystko”. Już w pierwszym odcinku widać odniesienie do jego poprzedniego telewizyjnego hitu – w pierwszej scenie ginie kobieta, zaś wokół jej tajemniczej śmierci kręci się akcja w pozostałych odcinkach. Poza tym naliczyłam czterech aktorów, którzy zagrali epizodyczne role w „Desperate Housewives”. Mało tego, sama Eva Longoria, odtwórczyni roli Gabrielle Solis w „Desperatkach” podjęła się nowego zadania – aktorka postanowiła spróbować swoich sił jako producentka.

DEVIOUS-MAIDS-facebook

„Devious Maids” opowiada o czterech, a właściwie pięciu latynoskich pokojówkach, które pracują u obrzydliwie bogatych i do szpiku kości zepsutych osobistości. Akcja zaczyna się od morderstwa niejakiej Flory (Paula Garces), zamordowanej w tajemniczych okolicznościach pokojówki. Rosie Falta (Dania Ramirez) pracuje w domu hollywoodzkiej gwiazdy i jej męża, który jest podrzędnym aktorem. Ich małżeństwo przeżywa kryzys, chociaż niedawno urodziło im się dziecko. Rosie codziennie musi uczestniczyć w walce oddalającego się od siebie małżeństwa. Carmen Luna (Roselyn Sanchez) dostaje posadę w domu gwiazdy pop. Poza kaprysami i zachciankami piosenkarza, Carmen musi zmagać się z jego lojalną gosposią i jednocześnie jej szefową, która robi wszystko, by zniweczyć jej plany. Zoila (Judy Reyes) wraz z córką Valentiną (Edy Ganem) opiekują się domem niestabilnie emocjonalnej, ale bardzo zamożnej kobiety. Valentina od dawna podkochuje się w przystojnym synu pracodawczyni, Remim. Jednak Zoila nie chce, żeby córka cierpiała z miłości, tak jak niegdyś ona. Dlatego robi wszystko, żeby oddalić do siebie zakochanych nastolatków. Najbardziej tajemnicza postacią jest Marisol (Ana Ortiz), która w tajemniczych okolicznościach pojawia się z znikąd. Marisol dostaje pracę w domu młodego małżeństwa ze skomplikowaną historią miłosną. Dąży do odkrycia prawdy dotyczącej śmierci Flory.

Obrazek

Obrazek

Nowa produkcja skupia się na życiu latynoskich pokojówek i ich bogatych pracodawców. Wszystkie pokojówki wspierają się wzajemnie po tragicznej śmierci ich wspólnej przyjaciółki. Bohaterki związane są ze sobą nie tylko sposobem zarabiania na życie, ale również pochodzeniem. Poza tym kobiety te dzielą nie tylko dramaty swoich chlebodawców, ale także przeżywają własne rozterki oraz wzloty i upadki. Każda z nich ma ambicję, by zostać kimś innym niż jest do tej pory. Carmen marzy się wielka estradowa kariera, dlatego też przyjęła posadę u gwiazdy pop licząc na to, że pomoże jej osiągnąć swój cel. Po śmierci męża, Rosie emigruje do Stanów w poszukiwaniu lepszego bytu dla swojego dziecka. Niestety synka musiała zostawić w Meksyku, ale gotowa jest zrobić wszystko, żeby go sprowadzić. Z kolei Zoila chce uchronić córkę przed rozczarowaniem, które kiedyś ona sama przeżyła. Przed laty związała się z bogatym mężczyzną, który porzucił ją dla kobiety z innej klasy społecznej. Natomiast Marisol udaje kogoś, kim nie jest. W rzeczywistości stara się odkryć prawdę o śmierci Flory, by oczyścić z zarzutów kogoś bardzo jej bliskiego.

Chaos i tajemnice są chlebem powszednim kalifornijskiego społeczeństwa klasy wyższej. Wojna klas jeszcze nigdy nie była tak zabawna i sprośna, zwłaszcza, że zdeterminowany personel jest równie mądry, dowcipny i oburzający, co jego diabelscy pracodawcy. Nie jest to typowy stereotyp, który przez lata kreowały nam telenowele. Pokojówki i ich pracodawcy są sobie równi, nikt nikomu nie rozkazuje i nikim nie gardzi, a jeśli nawet, to latynoski gardzą swoimi amerykańskimi chlebodawcami.

Obrazek

Obrazek

Słoneczne kalifornijskie krajobrazy sprawiają, że choć na chwilę możemy zapomnieć o szarej pogodzie za oknem i przenieść się do Beverly Hills. Poza tym, przez prawie cały czas w tle towarzyszy nam dźwięk latynoskich rytmów, co jeszcze bardziej oddziałuje na naszą wyobraźnię. Chociaż nie są to moje ukochane „Desperate Housewives”, za którymi bardzo tęsknię, to gwarantuję, że nawet przez chwilę pokojówki z piekła rodem was nie znudzą, wręcz przeciwnie. Będziecie się świetnie bawić z nimi oraz ich pracodawcami. Pobawicie się w detektywów, którzy krok po kroku odkrywać będą tajemniczą śmierć równie tajemniczej Flory. Niebawem rusza drugi sezon, czego nie mogę się już doczekać!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s